Charakterystyka i zalety sufitów napinanych
Jeszcze do niedawna najbardziej popularnym rozwiązaniem były sufity podwieszane. Obecnie coraz częściej spotkać można równie fantazyjne sufity napinane. Robią ogromne wrażenie i nadają się do każdego pomieszczenia - łazienki, kuchni czy salonu. Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj poniższy artykuł i odkryj urok tej nowoczesnej, sufitowej aranżacji.
Sufity napinane – charakterystyka
Sufity napinane – podobnie jak podwieszane – są budowane z płyt kartonowo-gipsowych i mocowane na konstrukcji nośnej. Zwane również naciąganymi, sufity te wykonane są z elastycznego materiału, najczęściej z PCV lub DPS, a ich montaż jest błyskawiczny. Na rynku dostępne są różne rodzaje sufitów napinanych – lustrzane, matowe, transparentne, satynowe oraz z nadrukiem UV, które świecą i jaśnieją na całej powierzchni. Kolory i wzory można wybrać dowolne, a ich efekt dodatkowo wzmocnić za pomocą taśm LED. Sufity napinane charakteryzują się dużą odpornością na wilgoć, drobnoustroje i grzyby czy pleśń oraz doskonałą izolacją akustyczną. Z tego powodu najlepiej sprawdzają się sufity napinane w łazience, ponieważ jest to pomieszczenie najbardziej narażone na działanie wody. To jednak nie jedyne zalety sufitów napinanych. Ich cechą jest również szybki demontaż i możliwość wprowadzenia ewentualnych poprawek.
Zalety sufitów napinanych
Lista zalet sufitów napinanych jest naprawdę długa. To nie tylko nowoczesne i estetyczne rozwiązanie, ale również praktyczna aranżacja wnętrza. Sufity napinane w łazience lub innym pokoju sprawdzają się świetnie, jednak będą również idealne w lokalach użytkowych, na przykład w bankach, przychodniach lub w hotelach. Tym, co je wyróżnia, jest:
• szybki montaż i demontaż oraz możliwość wprowadzenia zmian w dowolnym momencie;
• wielość kształtów i stylizacji – możesz stworzyć fantazyjne kształty, fale, łuki oraz co tylko przyjdzie Ci do głowy i pozwoli na to technika gipsowo-kartonowa;
• sufity napinane ukrywają nieestetyczny wygląd starego sufitu, na przykład w postaci nierówności oraz rur i innych niechcianych elementów;
• możliwość optycznego powiększenia lub obniżenia wnętrza;
• są gładkie i równe, nie powodują wybrzuszeń i nierówności;
• tego rodzaju sufity świetnie sprawdzają się przy zastosowaniu rekuperacji, ukrywając całą instalację;
• sufity napinane nie obciążają stropu i można je zastosować również w pomieszczeniach z niskim stropem;
• są nieprzemakalne i niepalne;
• pielęgnacja sufitów naciąganych nie jest skomplikowana – wystarczy woda z dodatkiem lekkiego detergentu.
Zalety sufitów napinanych sprawiają, że warto poważnie zastanowić się nad ich zastosowaniem. Jeśli chodzi o cenę takiego rozwiązania, to jest ona ustalana indywidualnie i zależy od wielu czynników. Nie warto więc nastawiać się negatywnie i od razu myśleć, że jest to poza Twoim zasięgiem.
Dodaj komentarz:
Wasze komentarze:
Aktualnie brak komentarzy
Copyright © 2010 by www.oLazienkach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone