Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Wydarzenia | Nowości rynkowe

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Jak odkamienić dozownik do mydła? Sprawdź

kategoria: Temat na czasie
obrazek aktualności
Jak odkamienić dozownik do mydła? Sprawdź

Dozownik do mydła w płynie to idealny sposób na zwiększenie higieny w toalecie. To szczególnie ważne przy dużej liczbie domowników. Ponadto, tego typu pojemniki to dodatkowa ozdoba łazienki. Pamiętajmy, że należy je regularnie myć i odkamieniać. Jak to robić?

Specjaliści od BHP już dawno stwierdzili, że korzystanie z mydła w płynie jest znacznie bezpieczniejsze niż mycie rąk tradycyjną kostką. Pozwala to uniknąć dotykania miejsc, w których gromadzą się bakterie i lepiej dbać o czystość dłoni. Nie zmienia to jednak faktu, że podobnie jak to w kostce, płynne mydło tworzy osad w dozowniku, który trzeba regularnie usuwać. Jak najlepiej sobie z nim poradzić?

Skorzystaj z domowych sposobów

W sklepach dostępnych jest wiele środków, które pomogą usunąć nieestetyczny kamień czy osad. Jednak ich silne działanie nie pozostaje obojętne dla kondycji naszych dłoni. Warto zaufać domowym sposobom, które pozwalają na wykorzystanie do porządków produktów spożywczych, dostępnych w prawie każdej kuchni. Wystarczy ocet, kwasek cytrynowy (lub świeże cytryny) czy soda oczyszczona. Możemy sięgnąć też po boraks - minerał, dostępny w specjalistycznych sklepach i aptekach.

Sposoby użytkowania

Jednym z najbardziej skutecznych produktów do odkamieniania jest ocet - opróżniamy dozownik, płuczemy wodą, aż do usunięcia resztek mydła, a następnie zalewamy go wodą z octem. Najlepiej włożyć naczynie do większej miski i zostawić je na noc. Rano przecieramy dozownik do mydła ściereczką i kilkakrotnie płuczemy czystą wodą. Jeśli zanieczyszczenia są bardzo mocne, możemy zastosować do moczenia mniej wody lub całkowicie z niej zrezygnować. Kwasek cytrynowy czy cytryny stosujemy podobnie jak ocet. Rozpuszczamy je w letniej wodzie i zostawiamy w dozowniku na noc. Rano dokładnie płuczemy naczynie i uzupełniamy je świeżym mydłem. Pamiętajmy, że osad osadza się nie tylko na ściankach dozownika, ale także w podajniku, dlatego warto go rozkręcić i podobnie jak naczynie umieścić w roztworze na całą noc.

Jaki dozownik wybrać?

Naczynia do dozowania mydła wykonane są z różnych materiałów, najpopularniejsze jest tworzywo sztuczne, szkło i stal nierdzewna. Występują też dozowniki drewniane oraz ceramiczne. Na każdym z nich wytrąci się osad, ale zdecydowanie łatwiejsze do utrzymania w czystości będzie szkło lub ceramika. Najtrudniej będzie z pielęgnacją drewna, ponieważ pozostawienie dozownika na całą noc w roztworze octu lub kwasu cytrynowego może je odkształcić lub zniszczyć. Warto dopasować materiał do posiadanej aranżacji, a dodatkowo wziąć pod uwagę sposób mocowania dozownika (do montowania na ścianie lub do postawienia na umywalce) oraz jego pojemność. Dostępne w sklepach produkty przyjmują bardzo ciekawe formy i oryginalne kształty, co dodatkowo uatrakcyjni przestrzeń łazienki. Z pewnością pomoże także w wyrabianiu nawyku mycia rąk u dzieci.

Higiena rąk to podstawa w codziennym życiu, dlatego wraz z dbaniem o dłonie należy dopilnować, żeby dozownik do mydła był zawsze odświeżony, bez osadu i zalegających resztek. Regularna pielęgnacja pozwoli zapewnić najwyższy poziom czystości wszystkim domownikom.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 

WYKONANIE SKRYPTU: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oLazienkach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone