Monter zabudowy wykończeniowej - jak nim zostać?
Monter zabudowy wykończeniowej to współcześnie bardzo pożądany zawód przez pracodawców. Z uwagi na panujący deficyt osób do pracy można znaleźć całkiem dobrze płatne stanowisko. Jak zacząć pracować w tym zawodzie? Podpowiadamy.
Jaką szkołę ukończyć, aby zostać monterem zabudowy wykończeniowej?
Aby uzyskać dyplom pozwalający rozwijać się w tym zawodzie wystarczy ukończyć szkołę zawodową lub technikum dysponujące takim kierunkiem. Alternatywnym rozwiązaniem są szkolenia zawodowe, które w podobnym stopniu przygotowują do działania w tym zakresie. Kształcenie na uczelni trwa zwykle 3 lata, natomiast szkolenia są dużo bardziej krótsze.
Po zdobyciu odpowiedniego certyfikatu lub dyplomu można swobodnie przystąpić do szukania pracy. Warto zauważyć, że w przypadku tego zawodu nie ma konieczności dodatkowych kursów uzupełniających, więc kandydat posiadający podstawową i konieczną wiedzę będzie w stanie natychmiastowo przystąpić do wykonywania obowiązków.
Jakie cechy i umiejętności musi posiadać monter zabudowy wykończeniowej?
Na pewno nie jest to zajęcie dla wszystkich. Prace wykończeniowe wymagają doskonałej znajomości dostępnych materiałów oraz zakresu ich stosowania. To samo dotyczy narzędzi używanych w trakcie pracy. Należy też mieć świadomość tego, że technologie zmieniają się z czasem, więc monter musi być także samoukiem, ponieważ wiedza, którą zdobył w trakcie kursu lub na uczelni nie zawsze będzie w stu procentach odpowiadać zapotrzebowaniu konkretnego pracodawcy.
Nie sposób nie wspomnieć o zdolnościach manualnych. To praca fizyczna, więc aby wykonywać zadania szybko, precyzyjnie i bezpiecznie należy po prostu mieć fach w rękach. Dla jednych będzie to wymagało wielu miesięcy wytężonej pracy, a inni będą w stanie szybko przyswoić sobie takie umiejętności. Pomocna może być pod tym względem zwłaszcza sprawność fizyczna.
Wyczucie estetyki i cierpliwość to istotne cechy bez których trudno wyobrazić sobie osobę, która jest w stanie wykonywać zlecone zadania. To samo dotyczy także precyzji, która jest niezbędna zwłaszcza na ostatnim etapie wykończenia elementów ozdobnych ścian lub podłóg.
Co powinien umieć monter zabudowy wykończeniowej?
Przede wszystkim jest to fizyczna praca związana z wykonywaniem montażu ścian działowych, sufitów podwieszanych, a także konstrukcji dachowych. Dobór materiałów oraz odpowiednie rozplanowanie działań jest niezbędne, aby ukończyć zlecone zadania. Na koniec pozostają różnorakie prace malarskie, w tym także umiejętność wykonywania precyzyjnych zdobień na życzenie klienta. W przypadku suchych ścian robotnik musi umieć gruntować oraz wykonywać szpachlowanie. Do tego dochodzi kwestia wykonywania prac posadzkowych, kładzenie wykładzin, płyt podłogowych oraz montaż elementów zabezpieczających do schodów. Niezbędna jest także wiedza związana bezpośrednio z przeprowadzaniem remontów, a więc wykrycie problemów oraz zaplanowanie szeregu napraw bez narażania klienta na dodatkowe koszty.
O tym jakie szanse istnieją na znalezienie pracy w tym zawodzie oraz innych w Radomiu można przeczytać w artykule na stronie http://www.mojradom.pl/spada-bezrobocie-w-radomiu-rosnie-ilosc-ofert-o-prace/.
Dodaj komentarz:
Wasze komentarze:
Aktualnie brak komentarzy
Copyright © 2010 by www.oLazienkach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone