Szukaj w serwisie

Kategorie:

Ceramika łazienkowa | Baterie łazienkowe | Wanny | Prysznic | Oświetlenie | Lustra | Meble łazienkowe | Tekstylia | AGD | Syfony i odwodnienie liniowe | Grzejniki | Drzwi | Oszczędzanie wody | Akcesoria

Tutaj jesteś: Wyposażenie / Prysznic

Prysznic w ogrodzie

kategoria: Prysznic
Prysznic w ogrodzie
Prysznic w ogrodzie

Basen w ogrodzie to ciągle jeszcze rozwiązanie nieczęsto spotykane w naszych warunkach klimatycznych. Ale prysznic zainstalować można wszędzie. To świetne rozwiązanie, by ochłodzić się po opalaniu lub pracy w ogródku. Pierwsze prysznice, służące do hydroterapii, znajdowały się wyłącznie na zewnątrz.

Woda ze ściany

Najprostszym rozwiązaniem będzie umieszczenie prysznica w zewnętrznej ścianie budynku. Wyprowadzenie wody na zewnątrz domu nie jest czynnością skomplikowaną. Odgałęzienie wykonuje się za głównym licznikiem, przeważnie w piwnicy, pomieszczeniu gospodarczym czy też w garażu. Układ rur powinien umożliwiać spuszczenie wody z instalacji przed zimą. Dzięki montażowi podlicznika ogrodowego, będziemy płacić tylko za zużytą wodę bez opłaty za zrzut ścieków.

Rozpryskująca się woda może jednak brudzić elewację i powodować pojawianie się wykwitów na tynku. Aby uniknąć takiej sytuacji, należy powierzchnię elewacji wokół prysznica, objętą strefą rozprysku, obłożyć płytkami ceramicznymi, a w ziemi zamontować studzienkę, która odprowadzi nadmiar wody do kanalizacji deszczowej.

Płytki dobrze mocowane

Płytki wokół prysznica warto przykleić do tynku zaprawą o zwiększonej elastyczności i przyczepności, odporną na odkształcenia, na przykład zaprawą Atlas Plus. Przedtem należy jednak podłoże wyczyścić wodą z detergentem przy zastosowaniu szorstkiej szczotki, zagruntować Uni-Gruntem, niewielkie nierówności podłoża - do grubości 5 mm - wyrównać Plusem, głębsze zaś Zaprawą Wyrównującą Atlas. Przygotowanie zapraw w obu przypadkach polega na wsypaniu suchej mieszanki do naczynia z wodą w proporcjach podanych na opakowaniu i wymieszaniu, aż do uzyskania jednolitej konsystencji.

Po wyschnięciu i związaniu wybranej zaprawy możemy przystąpić do klejenia płytek. Zaprawę Atlas Plus nakłada się stalową pacą zębatą na ścianę oraz na płytkę. Taki zabieg jest gwarancją, że po dociśnięciu płytki do ściany klej będzie wypełniał całą przestrzeń między płytką a podłożem, co jest istotne w okresie zimowym. W przeciwnym przypadku, w pustych przestrzeniach może gromadzić się woda, która - zamarzając - spowoduje odspajanie płytek.

EKSPERT RADZI: Anna Dydycz, GRUPA ATLAS - Fuga do zadań specjalnych

Fugowanie okładziny można rozpocząć nie wcześniej niż po 24 godzinach od przyklejenia płytek. Ze względu na specyfikę instalacji, warto tutaj użyć fugi Atlas Artis. Zastosowane w niej nowoczesne rozwiązania technologiczne sprawiają, że hamuje ona przenikanie wody pod płytkę, a jednocześnie zapewnia przepływ pary z podłoża poza okładzinę (Efekt Perlenia), skutecznie ogranicza rozwój wszelkiego rodzaju mikroorganizmów (Myko Bariera), a dzięki innowacyjnemu systemowi Color Protect chroni spoinę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, gwarantując jej przedłużoną trwałość koloru.

Fuga Atlas Artis oferowana jest w 30 kolorach, tożsamych z barwami elastycznego silikonu Atlas Silton S, preparatu, którym należy uszczelnić styk obrzeży płytki i tynku. Atlas Silton S również jest odporny na wodę, promieniowanie UV oraz działanie grzybów i pleśni.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:

 
 

WYKONANIE SKRYPTU: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oLazienkach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone