Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Wydarzenia | Nowości rynkowe

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Remont łazienki - poznaj orientacyjny kosztorys

kategoria: Temat na czasie
obrazek aktualności
Remont łazienki - poznaj orientacyjny kosztorys

Planujesz odświeżyć łazienkę, ale nie wiesz, ile pieniędzy przeznaczyć na remont? Przedstawiamy przykładowe ceny za materiały oraz robociznę. Sprawdź, czy stać Cię na nowoczesne wnętrze w stylu glamour, czy raczej tradycyjną, funkcjonalną przestrzeń.

Remont łazienki może spędzić sen z oczu. Planując zmiany w jej wystroju, warto wcześniej opracować dobry plan działania, przygotować przewidywalny budżet i zasięgnąć porady znajomych, którzy polecą sprawdzoną, fachową i solidną firmę remontową, dzięki czemu unikniesz nerwów. Jaki jest orientacyjny koszt remontu? Sprawdź to w naszym kolejnym artykule.

Zakładany kosztorys i budżet remontu na dobry początek

Remont łazienki zależy od tego, jaki metraż chcemy odświeżyć oraz jaki zakres prac planujemy wykonać. Generalne zmiany mogą Cię kosztować między 8-15 tysięcy złotych (przy małej – około 4 lub 5-metrowej powierzchni łazienki i standardowych materiałach oraz urządzeniach) aż do nawet kilkudziesięciu tysięcy (jeżeli marzy Ci się styl glamour i wszechogarniający łazienkowy przepych). Zacznij od dobrego planu i oszacuj, co trzeba wymienić, dokupić, naprawić. Bez kalkulacji można szybko przekroczyć budżet. Skorzystaj z dostępnych w Internecie kalkulatorów budowlanych.

Warto mieć około 10% sumy na tzw. nieprzewidziane wydatki, które pojawiają się zawsze! Wybierz potrzebne narzędzia i materiały, które będą odporne na wilgoć oraz wysoką temperaturę. Na samym początku sprawdź też stan kanalizacji i elektryki. Jeżeli te elementy są w dobrym stanie – koszt remontu znacznie się obniży. Budżet można dostosować do potrzeb, jednak im taniej, tym jakość użytej ceramiki jest gorsza, a armatura i sprzęt może stać się bardziej awaryjny.

Ile może potrwać Twój remont?

Pamiętaj, że cena roboczych godzin zależy od ilości wykonanych prac. Jeśli chcesz jedynie dokonać małego liftingu łazienki (np. wymienić wannę czy brodzik) – do kosztów zawsze musisz doliczyć cenę nowej armatury, elementów doprowadzających i odprowadzających wodę, nowej baterii łazienkowej czy materiałów potrzebnych do wykonania prac. Gdy planujesz np. zmianę układu łazienki, wykonanie dodatkowych wnęk – kwoty rosną. Pamiętaj, że stawki różnią się w zależności od metrażu, a nawet miasta. Średni czas remontu to od 10 do nawet 20-30 dni. Wiadomo, że czas to pieniądz, dlatego im dłużej potrwa remont, tym będzie on droższy.

Jedną z najdroższych pozycji często zajmuje zakup urządzeń sanitarnych, armatury i ceramiki. W tym przypadku warto kupować certyfikowane produkty z gwarancją od sprawdzonych producentów, które bezawaryjnie posłużą przez kolejne lata. Baterie łazienkowe, wanny, odpływy prysznicowe, nowoczesne płytki czy potrzebne systemy instalacyjne znajdziesz w sklepie in360.pl. Jeśli musisz skuć płytki, wymienić instalację, położyć nową armaturę, wymalować sufit, wstawić nowe drzwi, framugi i meble w łazience zastanów się, co możesz zrobić samemu, aby nieco zejść z kosztów. Warto ułatwić sobie zadanie i skompletować potrzebne akcesoria do łazienki u jednego producenta. Dla przykładu – za zestaw Villeroy & Boch O.Novo z miską WC wisząca z deską w/o, umywalką wiszącą 60 cm, wanną 160 cm i armaturą Grohe Bauloop zapłacisz niecałe 4000 zł.

Jak zazwyczaj wygląda standardowy remont?

W przypadku gruntownych zmian na początku skuwa się stare płytki i usuwa urządzenia sanitarne. Następnie oczyszcza się podłogi i ściany, ewentualnie skraca lub przedłuża i podłącza nowe rury kanalizacyjne, wentylację, ogrzewanie oraz elektrykę. Następny krok to wyrównanie powierzchni pod zewnętrzne wykończenie, zrobienie hydroizolacji, pomalowanie sufitu, ułożenie ścian, podłogi. Na sam koniec czas na biały montaż i instalację sprzętów oraz tzw. wykończenie zewnętrzne. Jakie są średnie ceny za takie prace remontowe?

Oto kilka przykładów:

• Wyburzanie ścian z wyniesieniem gruzu do kontenera – od 80 zł/m2
• Montaż skrzynki bezpiecznikowej – 450 zł/m2
• Malowanie farbą olejną – 25 zł/m2
• Gładzie gipsowe – 30 zł/m2
• Układanie płytek – 80 zł/m2
• Wykonanie punktu wodno-kanalizacyjnego – 300 zł/m2
• Zamontowanie wanny – 150 zł
• Zamontowanie brodzika – 150 zł
• Montaż kompaktu, umywalki, bidetu – 180 zł
• Montaż zestawu podtynkowego z miską wiszącą – 450 zł
• Montaż lustra – 100 zł

Mamy nadzieję, że dzięki tym kilku wskazówkom Twój remont łazienki przebiegnie szybko, sprawnie i przede wszystkim tanio. Jeśli chcesz, żeby łazienka cieszyła oko przez długie lata, nie zastanawiaj się dłużej. Przygotuj dobry plan, zatrudnij specjalistów, wybierz wysokiej jakości materiały i działaj. To dużo łatwiejsze, niż Ci się może wydawać. Powodzenia!


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 

WYKONANIE SKRYPTU: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oLazienkach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone